Strona główna -> Automatyka

Automatyka 


Jeśli chcą Państwo wygodnie i bezpiecznie automatycznie otwierać oraz zamykać bramę, bez konieczności opuszczania auta, niezależnie od warunków atmosferycznych, mieć pewność, że Państwa dzieci bawią się na dobrze zabezpieczonym podwórku, a pies nie wybiegnie wprost pod koła rozpędzonego auta, chętnie doradzę Państwu w zakresie doboru odpowiedniej automatyki.

Brama przesuwna z zainstalowanym automatemOd wielu lat współpracuję w tym zakresie z uznaną na rynku automatyki firmą NICE, która od 1996 roku działa w Polsce, zdobywając pozycję największego dystrybutora automatyki do bram.

Montowane przeze mnie automaty, zarówno do bram przesuwnych, jak i dwuskrzydłowych, dobierane są odpowiednio do gabarytów oraz wagi zamawianych przez Państwa bram podnosząc komfort ich użytkowania ułatwią Państwu codzienne życie.

AUTOMATY do bram przesuwnych

AUTOMATY do bram przesuwnych

Stosowane przeze mnie automaty firmy NICE posiadają funkcję powolnego startu i zatrzymania, gwarantującą płynne otwieranie i zamykanie bramy, bez szarpnięć i zatrzymań. Jednocześnie rozwiązanie to zapewnia cichą, a tym samym komfortową dla domowników i sąsiadów pracę urządzenia.

Zamontowane fotokomórki pozwalają na 100% bezpieczne korzystanie z automatycznego sterowania bramą, która cofnie się i wróci do pozycji bramy otwartej zawsze, gdy napotkaną na swoim torze przeszkodę. Dodatkowo urządzenie pozawala na wykorzystanie tzw. funkcji furtki, umożliwiającej otworzenie bramy wyłącznie na określoną szerokość. Automat może zostać zintegrowany z domofonem, co pozwala na sterowanie otwieraniem bramy bezpośrednio z domu.

Urządzenie zasilane jest napięciem 230 V, a w przypadku braku zasilania bramę można łatwo przełączyć na manualny tryb pracy.

W skład urządzenia wchodzą: sterownik, listwa zębata, fotokomórki, ewentualnie lampa sygnalizująca ruch bramy oraz antena, standardowo dwa piloty ze zmiennymi kodami ( istnieje możliwość zamówienia większej ilości pilotów)

AUTOMATY do bram dwuskrzydłowych

AUTOMATY do bram dwuskrzydłowych

Automaty do bram dwuskrzydłowych składają się ze specjalnych siłowników, które montowane są na skrzydłach bramy i wraz z urządzeniem sterującym umożliwiają ciche i płynne otwieranie oraz zamykanie bramy.

Tak samo jak automaty do bram przesuwnych gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, dzięki zamontowanym fotokomórkom. W przypadku przerw w dostawach energii elektrycznej można je łatwo przełączyć na manualny tryb obsługi urządzenia, który pozwala dowolnie na używanie w trybie ręcznym jednego lub obu skrzydeł bramy.